Mesi lisanditega

Lisades meele erinevaid mesindussaadusi ja muud tervislikku kraami, on meesöömisest saadav kasu veelgi suurem! Pakume erinevaid meesegusid tervise turgutamiseks ja mõnusaks maitseelamuseks.

Mesi õietolmu ja taruvaiguga

oietolmu_ja_taruvaiguga_520x346Õietolm on rohkete aminohapete sisalduse poolest üldtugevdav ning vastupanuvõimet suurendava toimega. Õietolmu ja mee segu on organismi jaoks kergemini omastatav kui puhas õietolm. Segu võib kasutada 2-3 korda päevas 1 tl kaupa hingamisteede haiguste, depressiooni, aneemia, vererõhuhäirete, immuunsüsteemi tugevdamiseks, töövõime parandamiseks.Taruvaigu lisamine segusse annab tootele antibakteriaalse toime. Taruvaik pidurdab põletikulisi protsesse, toimib loodusliku antibiootikumina, soodustab kudede taastumist ja on ka valuvaigistava toimega.

Mesi taruvaiguga

taruvaiguga_520x346Taruvaiguga mesi on valmistatud kreemjast meest, millele on lisatud taruvaigutõmmist. Mõrkjas-magus, kollaka varjundiga mesi on meeldiva taruvaigu lõhnaga, kasutatakse haiguste raviks ja ennetamiseks. Taruvaigumett on soovitav hoida külmkapis korralikult suletud anumas, siis säilivad mee raviomadused.

Taruvaik on antiseptiline ehk bakteriviiruse-vastase toimega, haavu parandav, sügelust vaigistav, antitoksiline, antioksüdatiivne, vaigistab valu. Stimuleerib ainevahetust, kudede uuenemist ja organismi kaitsevõimet. Mesi taruvaiguga ei ole mitte ainult väärt toiduaine, vaid ka mitmekülgse ja väga tõhusa ravitoimega. Taruvaik lisab meele antibakteriaalse toime, seega mett võib kasutada loodusliku antiseptikuna. Mett taruvaiguga on soovitav võtta üks teelusikatäis enne sööki. Ravikuuri kestus on 5-30 päeva. Angiini, kroonilise mandli-ja neelupõletiku, bronhiidi, kopsupõletiku korral tarvitatakse taruvaigulisandiga mett tervenemiseni.

Mesi ingveriga

ingveriga_520x346Kreemjale meele on lisatud jahvatatud ingverijuurt. Ingver mõjub hästi südame- ja veresoonkonnale, aitab langetada vererõhku ja kolesteroolitaset ning tugevdab organismi kaitsevõimet. Mõnus maitseelamus igal juhul!