Mesi

Metsaõitemesi

oiemesi_10_520x346.JPGErinevatelt metsa-ja niidutaimedelt korjatud mee värv varieerub helekollasest pruunini. Lisaks igapäevasele meesöömisele, millel on juba iseeneset haigusi ennetav toime, tasub rakendada mett rahvameditsiinis ka tõsisemate hädade korral nii sissevõtmiseks kui pealemäärimiseks.

 

Kreemjas mesi

kreemjas_10_520x346Kreemjas mesi on saadud metsaõite meest. Kreemjas mesi on mesi, mille kristallid on lõhutud peeneks mehhaanilise segamise teel. Kreemja mee tarbimisel ei ole muret lusika murdmisega, see püsib pehme konsistentsiga. Maitse ei erine tavalisest metsaõitemeest.

 

 

Kanarbikumesi

kanarbikumesi_10_520x346Kanarbikumesi on tuntud ja hinnatud oma täidlase maitse ning mõrkja aroomi poolest. Konsistentsilt sitke ja tihe, mistõttu tuleb kärgedest mee väljasaamiseks kärjed kokku pressida ehk siis mesi saadakse kärgedest kätte tavapärase vurritamise asemel pressimise teel. Kanarbikumesi on tervislik, sest selles on rikkalikult rauda, vitamiine, valke ja vabu orgaanilisi happeid. Pressitud mesi sisaldab kõike head, mida mesilased on kärjekannudesse oma tarbeks kogunud (suir, õietolm).

Kärjemesi

Kärjemesi

Kärjemesi on maiuspala lapsepõlvest, võiks asendada nii kommi kui  ka närimiskummiga.